Очікує на перевірку

Обладунки Бога 3: Місія Зодіак

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Обладунки Бога 3: Місія Зодіак
Chinese Zodiac
Жанрбойовик, комедія
РежисерДжекі Чан
ПродюсерДжекі Чан, Стенлі Тонг, Бербі Тонг
СценаристДжекі Чан
Стенлі Тонг
Бербі Тонг
У головних
ролях
Джекі Чан
Квон Сан У
Ляо Фань
Синтхун Яо
Чжан Лянсинь
Лаура Вейсбекер
Олівер Плат
Емілі Гуйо
Кейтлін Дешель
Кенні Джи
ОператорАртур Вон
КомпозиторКріс Бабіда
Стівен Ендельман
Пол Ребджонс
ХудожникДжекі Чан
Дистриб'юторUniversal Pictures, Netflix і Emperor Motion Picturesd
Тривалість123 хвилини
Моваанглійська
кантонська
мандарин
французька
російська
КраїнаГонконг Гонконг
КНР КНР
Дата виходу12 грудня 2012
Україна 31 січня 2013
Кошторис300 млн юанів (49 млн. $)
IMDbID 1424310
ПопереднійОбладунки Бога 2: Операція Кондор
CMNS: Обладунки Бога 3: Місія Зодіак у Вікісховищі

«Обладунки Бога 3: Місія Зодіак» (кит. «十二生肖») — китайський бойовик із Джекі Чаном у головній ролі та як режисером[1], сиквел фільмів Обладунки Бога (1986) і Обладунки Бога 2: Операція Кондор (1990). Як і в попередніх двох частинах, Джекі Чан виступив, не тільки як актор, але і як сценарист, продюсер і режисер картини. Світова прем'єра відбулася 12 грудня 2012 року, прем'єра в Україні відбулася 31 січня 2013 року. За словами Джекі Чана, це його останній великий екшн-фільм.

Сюжет

[ред. | ред. код]

Головний герой історії — мисливець за скарбами Джей Сі на прізвисько Яструб, що працює у всьому світі. Відомий антиквар пропонує йому відшукати шість рідкісних статуеток у вигляді голів тварин. Свого часу ці бронзові скульптури входили до набору з 12-ти предметів, що уособлювали знаки зодіаку. Фігурки прикрашали фонтан легендарного Літнього палацу на околиці Пекіна. У 1860 році величну споруду було розграбовано і зруйновано англо-французькими військами наприкінці Другої опіумної війни, а статуетки безповоротно загублені.

Спочатку Джей Сі з командою помічників вирушає до Франції, оскільки дві статуетки зберігаються в одного з французьких колекціонерів. У процесі операції з вилучення бронзових скульптур із добре охоронюваного замку Джей Сі знайомиться з Коко — китайською студенткою, що навчається в Парижі. Дівчина бере активну участь у глобальній кампанії з повернення втрачених культурних цінностей у країни, звідки вони були вивезені. Попутно Джей Сі наживає собі найлютішого ворога в особі П'єра, шефа охорони замку Шато Марсо. Водночас, мисливець за скарбами знаходить вірного друга в особі Кетрін, збанкрутілої аристократки, у будинку якої він знаходить одну зі статуеток. Коко та Кетрін приєднуються до компанії Яструба.

Група в оновленому складі вирушає на тропічний острів, де серед уламків судна, що сіло на мілину, заховані ще дві статуетки. У тропіках Джею Сі і його друзям протистоїть банда різношерстих піратів. Тільки завдяки бездоганним бойовим навичкам герой спромігся взяти гору. Повернувшись додому, Джей Сі з подивом дізнається, що таємничий замовник вже зібрав шість інших статуеток. Нічого дивного в тому, що Яструб збирається надати йому урок гарних манер.

Зйомки

[ред. | ред. код]

Зйомки 101-го фільму в кар'єрі Джекі Чана почалися в червні 2011 року у Франції. Члени знімальної групи дістали дозвіл на роботу в замку Шато де Шантільї та були допущені до колекцій музею Конде, які використовували у виробничому процесі, включаючи крісло Людовика XVI.

Офіційний список місць знімання фільму: Франція, Китай, Тайвань, Вануату, Латвія. Одна з наймасштабніших трюкових сцен, яка тривала чотири хвилини, була знята на горі Ясур, вулкан на острові Танна у Вануату. У період з 18 квітня по 2 травня 2012 року працювали в латвійському місті Єлгава. Там знімали сцени польоту Джекі Чана: для цього кінокомпанія орендувала вітровий тунель Ауродіум – вертикальну аеродинамічну трубу. Загалом, у стрічці зібрані всі найбільш динамічні, жорсткі моменти: перестрілки, стрибки з парашутом, автомобільні перегони і люті рукопашні поєдинки.

У ролях

[ред. | ред. код]
Актор Роль
Джекі Чан Джей Сі / Яструб Джей Сі / Яструб
Квон Сан У Саймон Саймон
Ляо Фань Девід Девід
Синтхун Яо Коко Коко
Кенні Джи пілот
Лаура Вейсбекер Кетрін Кетрін
Олівер Плат Лоуренс Морган Лоуренс Морган
Кейтлін Дешель Кейті Кейті
Шу Ці дружина Саймона
Чжан Лянсинь Бонні Бонні
Вінсент Ши Цзунань Майкл Морган Майкл Морган
Кері Вудворт Джонатан Джонатан
П'єр Бурдо пірат
Вілсон Чень У Цин У Цин
Кен Лу головний пірат
Джоан Лін дружина Джей Сі

Український дубляж

[ред. | ред. код]

Дубльовано студією «Ді Ар» на замовлення компанії Інтер-Фільм.
Ролі дублювали: Джекі Чан — Володимир Терещук, Георгій Гавриленко, Олівер Плат — Євген Пашин, Михайло Жонін, Олег Лепенець, Катерина Брайковська, Павло Скороходько, Катерина Буцька, Юлія Перенчук, Дмитро Гаврилов та інші.

Цікаві факти

[ред. | ред. код]
  • Зйомки головної сцени бійки у фільмі обійшлися в 70 мільйонів юанів (на 2012 рік це понад 10 млн доларів США).
  • Фільм частково знятий за мотивами серіалу Акіри Торіяма «Драконівські перли». Сам Торіяма зазначив Джекі Чана, як людину, яка сильно вплинула на його роботу.
  • Джекі Чан встановив рекорд Гіннеса у фільмі за «Найбільшу кількість згадувань у титрах». Він працював на 15 основних посадах, які були задіяні під час створення фільму, зокрема: режисер, продюсер, актор, хореограф по сценах бійок і композитор, тим самим він побив попередній рекорд — 11 згадок у титрах, який утримував Роберт Родрігес.

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. Lee, Maggie (19 грудня 2012). CZ12. Variety. Архів оригіналу за 24 серпня 2013. Процитовано 26 грудня 2012. (англ.)

Посилання

[ред. | ред. код]